CALVI

„Žádná jiná oblast na světě Vám nedá silnější pocit bohatství. Údolí je jeden velký sad plný olivovníků, fíkovníků, pomerančovníků …“ Tato slova, vyřčená v 19.stol Ardouin-Aumazetem, popisují kraj Balagne. Možná už nyní není tou „zahradou Korsiky“, ale stále je velmi plodným a zářivým amfiteátrem kopců a plání.

Ve stínu své citadely se rozkládá Calvi, město opředené legendou o Kryštofu Columbovi, o němž se tvrdí, že se zde narodil. Calvi je kulturním i administrativním centrem tohoto regionu, který se táhne od poloostrova Girolata až po pustinu des Agriates. Calvi, obklopené horami, kde ještě v červnu leží sníh, patří k nejkrásnějším místům na ostrově.
Nedaleko od Calvi stojí další přístavní město – Ile Rousse, založené Pascalem Paoli jako jeho přesná kopie.

Na 40 kilometrech pobřeží zde jako perly navlečené na náhrdelníku najdete množství nádherných pláží. V pozadí této scenérie se schovávají vesničky jako Sant’Antonino, Pigna se svou řemeslnou výrobou, Feliceto se svým posledním mlýnem na olej ( 17.stol. ), Belgodere nebo Avapessa. To všechno jsou místa, kde se podařilo zachránit a obnovit místní řemeslné umění a uchránit tak po staletí nabývané zkušenosti a dovednosti svých předků.
Bude vám jistě potěšením objevovat tento zemědělský kraj plný olivových hájů, kde se umění a kultura staly nesmazatelnou součástí života a daly ve stínu stoletých olivovníků ekonomii poetický ráz.Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
SOCIALICON