PORTO-VECCHIO

Procházeje touto neobyčejnou krajinou přes horský masiv Ospédale, porostlý hustým lesem, až do města Bonifacio, objevíte fascinující pobřeží a překvapující vnitrozemí : Alta Rocca se svými rozlehlými výhledy, jehož srdci dominují skalní špice Aiguilles de Bavella, vztyčené jako sedm věží, Levie, kde můžete navštívit prehistorické muzeum, Porto-Vecchio – město soli a čilého kulturního života, k němuž přispívá především místní rozsáhlá filmotéka a nakonec Bonifacio, město postavené z vápence jako žádné jiné na ostrově.

Bonifacio má nejvíc janovských rysů ze všech ostrovních měst a jeho věrní z celého světa přijíždějí obdivovat místní citadelu a bílé útesy se 197 schody : tyto schody byly vytesány do skály v průběhu noci zachránci krále aragonského, aby mu pomohly spasit si život útěkem přes moře.

Každý region na ostrově má svůj vlastní charakter : tato nejjižnější část je přímo stvořená pro prázdniny „par excelence“. Zdejší pobřeží nabízí růženec nádherných zálivů – Sogno, Santa-Giulia, Cala Rossa – a pláží  jako Piccovaggia a Palombaggia na pozadí s ostrovy Cerbicales a Lavezzi.

Pláže s jemným pískem, lemované průzračným tyrkysovým mořem, stíněné stoletými přímořskými borovicemi, následují jedna za druhou jako vzácné perly na drahocenném náhrdelníku. Hory se svými lesy plnými borovic, dubů a planik jsou velmi blízko a lákají nás svojí omamnou vůní a uklidňujícími barvami. Bonifacio, vystavěné na útesech, neustále bičovaných mořem, nebo přírodní rezervace na ostrově Lavezzi, to všechno je krásná pohádková krajina.

 Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
SOCIALICON